مکان‌های دیدنی تهران که نباید آن‌ها را از دست داد

موزه ایران باستان - هتلارو مهم‌ترین مکان‌های دیدنی تهران

مکان‌های دیدنی تهران بسیار زیاد هستند؛ چرا که تهران به عنوان پایتخت کشور ایران است و به خاطر سابقه تاریخی نسبتاً بلند مدت خود دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است. در این مطلب مجموعه‌ای از مکان‌های دیدنی تهران را بررسی و معرفی خواهیم کرد.

بسیاری از افراد بر این باور باشند که شهر تهران صرفاً به خاطر انتخاب آن توسط آغامحمدخان قاجار به عنوان پایتخت شناخته شده است؛ اما شهر تهران قدمتی بیش از دوره قاجاریه دارد و همین موضوع باعث شده تا تعداد مکان‌های گردشگری و دیدنی این شهر نسبت به بسیاری از مکان‌های دیگر تأثیرگذارتر و البته تا حدودی جذاب‌تر باشد.

شهر تهران از زمان حکومت شاه طهماسب صفوی یکی از نقاط استراتژیک ایران بود؛ در آن زمان تهران به عنوان یکی از نقاط مهم برای محافظت از پایتخت که در آن روزها شهر قزوین بود، برای نظامیان اهمیت بسیار بالایی داشت. با این حال قدمت ۲۰۰ ساله این شهر و انتخاب تهران به عنوان پایتخت توسط آغامحمدخان، نقطه عطفی برای افزایش اهمیت این شهر و افزایش مراکز مهم در آن بود.

تهران همچنین یک شهر کلیدی در زمان جنگ جهانی دوم بود که سرنوشت تمامی کشورها را پس از این واقعه مشخص کرد؛ کنفرانس تهران که ۱۹۴۵ برگزار شد در اهمیت جهانی و تاریخی این شهر تأثیرگذار بود. تهران مکان‌های دیدنی بسیاری شامل مکان‌های تفریحی تاریخی و باستانی دارد که همین موضوع باعث شده تا بازدید از شهر تهران برای بسیاری از افراد و حتی ساکن این شهر بسیار جذاب باشد.

مکان‌های دیدنی تهران – مراکز تفریحی

تهران به عنوان یک کلان‌شهر دارای مراکز تفریحی و خرید بسیار زیادی است؛ همین موضوع باعث می‌شود تا برای بسیاری از گردشگران و حتی افرادی که برای مدت زمانی طولانی یا کوتاه در این شهر اقامت دارند، رفتن به مکان‌های دیدنی جذاب باشد.

مکان‌هایی نظیر پل طبیعت، دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس، چیتگر، پارک ملت، تئاتر شهر، پارک آب و آتش، پارک ژوراسیک از جمله مناطق دیدنی شهر تهران به حساب می‌آیند.

پارک ملت یکی از مهم‌ترین پارک‌های تهران است که با مساحتی معادل ۳۴ هکتار به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های شهر تهران شناخته شده است. این پارک به دلیل آب و هوای مناسب و طراحی خاص خود که به شکل نامنظم بوده، جالب توجه بسیاری از افراد برای گردشگری و گذراندن اوقاتی خوش مناسب است.

پل طبیعت - هتلارو
پل طبیعت تهران

 

پل طبیعت به عنوان یکی از زیباترین پل‌های تهران و البته مکان‌های گردشگری تهران که در آن مکانی برای پیاده روی و ارتباط بین بوستان طالقانی و پارک آب و آتش در نظر گرفته شده که به صورت روزانه بسیاری از افراد از آن دیدن می‌کنند. پل طبیعت همچنین مکانی مناسب برای داشتن اوقاتی خوش حضور در کافه‌ها و رستوران‌ها است.

دریاچه مصنوعی خلیج فارس در کنار پارک چیتگر که در منطقه ۲۲ شهرداری تهران قرار گرفته یکی از مکان‌های خوش آب و هوا و منحصر به فردی است که به تازگی در تهران افتتاح شده است. این مکان برای بسیاری از افراد مناسب است و می‌توان آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی تهران معرفی کرد.

 

مکان‌های دیدنی خوش آب و هوای تهران

اگر به کوهنوردی گذراندن اوقاتی خوش در سفره خانه‌ها و رستوران‌های محلی علاقه دارید، منطقه دربند و درکه به‌عنوان مکان‌های خوش آب و هوا شناخته می‌شوند. این مناطق به خاطر آب و هوای خوش و دوری از آب و هوای آلوده تهران به مکانی تفریحی و گردشگری برای بسیاری از ساکنین تهران و افرادی که از این شهر بازدید می‌کنند تبدیل شده است؛ همین موضوع باعث می‌شود تا بازدید از دربند و درکه خالی از لطف نباشد.

منطقه فرحزاد در شمال غرب تهران به عنوان یکی دیگر از مناطق خوش آب و هوا و دیدنی تهران به حساب می‌آید که شاید حضور در آن در کنار رستوران‌ها و سفره خانه‌های آن بسیار جذاب و منحصر به فرد به حساب بیاید. اگر از حضور در مکان‌های شلوغ و پرتردد تهران خسته شده‌اید و به دنبال مکانی دیدنی و عاری از آلودگی هوا هستید مناطق دربند، درکه و فرحزاد برای شما بسیار مناسب است.

از جمله خوش آب و هوا و جالب در شهر تهران می‌توان به بام تهران اشاره کرد که در آن می‌توان علاوه بر خوراکی‌های مختلف،  ورزش‌های ویژه نظیر بانجی جامپینگ را نیز تجربه کرد. اگر در شهر تهران هستید و تمایل به تجربه ورزش بانجی جامپینگ را دارید می‌توانید به بام تهران مراجعه کنید.

میدان دربند - هتلارو
میدان دربند تهران

اگر به ورزش‌هایی نظیر اسکی یا حضور در شهربازی‌ها علاقه دارید می‌توان به شما پیست اسکی شمشک و پارک ارم را پیشنهاد کرد.  پارک ارم یکی از قدیمی‌ترین اماکن تفریحی در شهر تهران است که در ۵ کیلومتری غرب این شهر قرار گرفته و مساحتی نزدیک به ۷۰ هکتار دارد. بهتر است بدانید که پارک ارم وسیع‌ترین پارک در ایران است که در اوایل دهه ۱۳۵۰ به بهره برداری رسید. علاوه بر آب و هوای زیبا و خوش مکانی مناسب برای پیک نیک کردن و استفاده از وسایل تفریحی سرگرم کننده و هیجان انگیز و ابزارهای مربوط به شهربازی به حساب می‌آید.

اگر تصمیم به داشتن تجربه‌ای خوش به همراه خانواده در یک مکان تفریحی به تهران دارید می‌توان به شما ما پارک ارم را پیشنهاد کرد. از دیگر مکان‌های تفریحی تهران می‌توان به سرزمین عجایب که در غرب تهران تأسیس شده اشاره کرد که بسیاری از افراد برای داشتن اوقاتی خوش به این شهر بازی مراجعه می‌کنند.

مکان‌های دیدنی تهران – موزه‌ها

اگر به مکان‌های تاریخی در هر یک از شهرهای ایران علاقه‌مند هستید بهتر از مکان‌های تاریخی شهر تهران را نیز ببینید. مکان‌هایی نظیر شمس‌العماره بازار بزرگ تهران و بازار تجریش از جمله مکان‌هایی هستند که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست.

علاوه بر مکان‌های تاریخی خاص می‌توانید مدرسه دارالفنون این و عمارت مشیرالدوله و مسعودیه نیز مراجعه کنید تا با تاریخ تهران بیشتر آشنا شوید.

تهران یکی از شهرهای سراسر از مزه است و به همین دلیل می‌توانید با مراجعه به موزه‌های تهران با تاریخ این شهر و البته کل کشور نیز آشنا شوید. موزه ایران باستان که از سال ۱۳۱۶ خورشیدی  شده یکی از مهم‌ترین موزه‌های گل ایران است که به طور کامل خلاصه‌ای از تاریخ ایران باستان را نشان خواهد داد.

پارک ملی ایران یکی از خاص‌ترین و منحصر به فردترین مکان‌های دیدنی در شهر تهران است این موزه خزانه از جواهراتی است که پشتوانه پول ملی ایران است و از سلطنت پادشاهان گذشته نظیر سلسله صفویه، افشاریه، قاجاریه و پهلوی باقی مانده است. اگر تمایل به بازدید از تاج کیانی، کره جواهر نشان و تخت طاووس دارید می‌توانید به موزه جواهرات ملی ایران مراجعه کنید.

موزه ایران باستان - هتلارو
موزه ایران باستان تهران

گلستان و کاخ نیاوران از جمله مهم‌ترین مناطقی است که از دوران قاجار به یادگار مانده اگر به تاریخ تهران و شهر ایران علاقه دارید می‌توانید از کاخ نیاوران و کاخ گلستان دیدن کنید.

موزه حیات وحش دارآباد از دیگر موزه‌های مهم شهر تهران است که از سال ۱۳۷۲ با کمک میراث فرهنگی افتتاح شد در این موزه می‌توانید تاریخ طبیعی کشور را به طور خلاصه و البته جذاب مشاهده کنید.

اگر به سینما علاقه دارید، شهرک سینمایی غزالی را می‌توانید به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی و تأثیرگذار در سینمای ایران ببینید. برخی از فیلم‌های مهم که در دهه ۱۳۶۰ به بعد ساخته شدند در این مکان فیلم‌برداری شده‌اند. میدان آزادی، پارک دانشجو و البته تئاتر شهر از دیگر مکان‌های هنری و جذاب شهر تهران هستند که دیدن آن‌ها نیز خالی از لطف نیست اگر تمایل به دیدن مکان‌های به شما توصیه می‌کنیم تا این مکان‌ها را از دست ندهید.

تهران خانه بسیاری از افراد مشهور و تأثیرگذار در ایران بوده است همین موضوع باعث می‌شود تا خانه‌های آن‌ها که امروزه به موزه تبدیل شده مکانی برای گردشگری به حساب می‌آید. خانه دکتر مصدق خانه ابوالحسن صبا و عمارت مسعودیه از جمله مکان‌های گردشگری هستند که روزی در شهر تهران به عنوان خانه افراد بزرگ به حساب می‌آمدند و امروز می‌توان از آن‌ها دیدن کرد.

 

مراکز خرید شهر تهران

اگر برای خرید به تهران آمده‌اید علاوه بر بازارهای سنتی نظیر بازار بزرگ تهران و بازار تجریش می‌توانید به بازارهای مدرن این شهر نیز مراجعه کنید.

پردیس سینمایی کوروش علاوه بر وجود یک سینمایی بزرگ و شهر بازی، به عنوان یکی از مدرن‌ترین مراکز خرید تهران به حساب می‌آید که در اتوبان ستاری قرار گرفته است. همچنین می‌توانید از پاساژهای نظیر تیراژه و بوستان که در غرب تهران واقع شده‌اند نیز دیدن کنید. مراکز بیشتر به عنوان مناطقی برای خرید لباس‌ها تفریح خانوادگی مناسب هستند.

از دیگر مناطق مناسب برای خرید در شهر تهران که در مرکز شهر واقع شده می‌توان به بازار چهارسو اشاره کرد که در خیابان حافظ قرار گرفته و در این مرکز می‌توانید انواع لوازم الکترونیکی مربوط به کامپیوتر و موبایل را خریداری کنید همچنین در این می‌توانید از پردیس سینمایی شیک و منحصر به فرد آن نیز بهره‌مند شوید.

پارک ارم - هتلارو
پارک ارم در غرب تهران واقع شده است

ایران مال یکی از مهم‌ترین مراکز خرید و مکان‌های دیدنی تهران است که به تازگی فرآیند راه اندازی و بهره برداری از آن آغاز شده است اگر تمایل به بازدید از بزرگ‌ترین مرکز خرید ایران را دارید می‌توانید به ایران مال مراجعه کنید و بزرگی خاص بودن آن لذت ببرید.

اگر به خیابان گردی و خرید محصولات مختلف نیز علاقه دارید می‌توانید بازار دوم نازی آباد و همچنین بازار عبدل‌آباد را نیز ببینید. بازار که در بخش جنوبی شهر تهران گرفته مراکز خاص و منحصر به فرد برای قدم زدن و تماشا و خرید محصولات مختلف است که می‌توانید به‌سادگی در این مناطق محصولات مختلفی را خریداری کنید.

اگر به خرید محصولات گران قیمت و خاص و البته لباس‌های برند و شیک علاقه دارید می‌توان به شما مراکز خرید شده در خیابان فرشته و الهیه را پیشنهاد کرد. مناطقی نظیر سام سنتر و پالادیوم از جمله من و مکان‌های خاص و منحصر به فرد برای داشتن تفریحات لوکس و مناسب در حساب می‌آیند.

اگر اقامت در ویلاها و خانه‌های بزرگ علاقه دارید می‌توانید در اطراف شهر تهران در مناطق شمیرانات و لواسان سکونت کنید در این مناطق خوش آب و هوا به‌سادگی می‌توانید بهترین ویلاهای ایران را پیدا کرده و از اقامت در آن‌ها لذت ببرید.

مکان‌های ورزشی شهر تهران

شهر تهران از مکان‌های تفریحی و ورزشی است و می‌توانید از آن‌ها به‌سادگی لذت ببرید. مکان‌هایی نظیر فوتبال آبی در بام لند، بولینگ عبدو و پیست اسکی شمشک و سایت پرواز پاراگلایدر شهران و اُپارک اجاره مکان‌هایی هستند که می‌توانید به‌سادگی در آن‌ها اوقاتی خوش را تجربه کنید.

اُپارک یکی از خاص‌ترین و منحصر به فردترین پارک‌های آبی ایران است که با بهترین وسایل و مجهزترین ابزارها طراحی و ساخته شده است اگر به ورزش‌های آبی علاقه دارید بدون شک به شما آن را پیشنهاد می‌کنیم.

او پارک - - هتلارو
او پارک تهران

اگر همچنان در ورزش و مکان‌های دیدنی تهران علاقه دارید دوچرخه سواری در پارک چیتگر را فراموش نکنید چرا که لطف خودش را دارد. در اتوبان تهران کرج واقع در کمربندی آزادگان قرار گرفته یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی در شهر تهران است که با آب و هوای خشک می‌تواند مکانی مناسب برای پیک نیک کردن و البته اجاره دوچرخه و دوچرخه سواری در مکان‌های مکانیزه شده به حساب آید.

اگر به ورزش بولینگ علاقه دارید می‌توان چهار مرکز را به شما معرفی کرد.در شهر تهران بولینگ عبدو بولینگ شیان و بولینگ اریکه ایرانیان و بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب از جمله مهم‌ترین مکان‌ها برای این ورزش به حساب می‌آید.

مطالب مرتبط

مکان خوش آب و هوای شمال ایران که تاکنون ندیده‌اید

مکان‌های خوش آب و هوای شمال ایران که ممکن است تاکنون ندیده‌ باشید

شمال ایران آن که شامل استان‌های مازندران، گیلان و گلستان می‌شود از جمله خوش آب و هواترین مناطق کشور هستند که مرتباً…

ادامه مطلب

آیا کرایه ابزار اسکی در شمشک و توچال به صرفه است؟

آیا ابزار اسکی در شمشک و توچال به صرفه است؟

در این مطلب تلاش داریم تا دلیل اصلی کرایه ابزار اسکی در شمشک و توچال و دیگر مناطق اطراف تهران را شرح…

ادامه مطلب

آیا اجاره ماشین برای سفر به صرفه و منطقی است؟

اجاره ماشین برای سفر به صرفه و منطقی است یا راهکار جایگزین را انتخاب کنیم؟

سفر همیشه ابزارها و لوازم خاص خودش را می‌خواهد؛ این ابزارها برای هر سفری ممکن است متفاوت باشد؛ اما بسیاری از افراد…

ادامه مطلب

شما هم نظر دهید

جستجو

بهمن 1399

 • ش
 • ی
 • د
 • س
 • چ
 • پ
 • ج
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30

اسفند 1399

 • ش
 • ی
 • د
 • س
 • چ
 • پ
 • ج
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
0 بزرگسال
0 کودک
اندازه
قیمت
امکانات
ویژگی‌ها

مقایسه آگهی‌ها

مقایسه